A milliárdokból épülő Orbán-birtok fenntartása is százmilliókba kerülhet évente
Egy ekkora komplexum gördülékenyen működtetéséhez több tucat ember munkájára lesz szükség, de a béreken túl igencsak megdobják a számlát a rezsiköltségek is.
Egy ekkora komplexum gördülékenyen működtetéséhez több tucat ember munkájára lesz szükség, de a béreken túl igencsak megdobják a számlát a rezsiköltségek is.
A területrendezést segítő helyszínrajz elárulja, milyen komplexumot álmodott magának az Orbán család Alcsútdoboz határában. Az üvegház és az orangerie már épül, a kápolnát és a szolgálati lakást még csak tervezik. Rendkívüli helyzetekben a birtok teljesen önellátóan képes működni.
Ki vállalkozott arra, hogy Orbán Viktor ízlésének megfelelően megtervezze Hatvanpusztát, és a kormányfő édesapja képviseletében intézze a hivatali adminisztrációt? Taraczky Dániel a HVG információi szerint már meg is kapta a vigaszdíjat a diszkrécióért.
A hatvanpusztai Orbán-birtokon zajló építkezés részleteit a HVG360 részleteiben feltárta, az oknyomozó riport egyik résztvevője azonban most a helyszíni nyomozás részleteiről is beszámol.
Az Orbán család cégbirodalmának osztalékaiból a miniszterelnök apjának kicsit több mint a fele jutott, ebbe jó esetben beleférhet az uradalom építése.
A hvg360 dokumentumfilmjében bemutatott Orbán-gigaberuházás, a hatvanpusztai kastély könyvtárának mennyezete a református egyházi művészet köréből meríthet ihletet. Ám a templomi kazettáknak más olvasatuk is lehet, mely az ezoterikus magyar őstörténet világából lehet ismerős. Ez a fideszeseket is beszippantó vajákos történelemszemlélet ma már nem ritka Orbánék köreiben, hiszen egyebek közt ez a Kásler Miklós nevével fémjelzett Magyarságkutató Intézet fő csapásiránya.
A HVG és a hvg360.hu az elmúlt hetekben több cikkben, illetve egy közel félórás dokumentumfilmben mutatta be az Orbán-család hatvanpusztai építkezéseit, egy uradalom kialakulását. Közben mind több új információ fut be a szerkesztőségbe az olcsónak semmiképpen sem tűnő fejlesztésekről, és kiderült az is, miként reagált oknyomozásunkra a kormány. Ezekkel frissítettük a hvg360.hu e cikkből is elérhető dokumentumfilmjét, amelyből most egy hosszabb előzetest mutatunk a hvg.hu olvasóinak.
Mészáros Lőrinc egyik cégének logóját is megtaláltuk az Orbán család hatvanpusztai építkezésén. Ez az első tanújele annak, hogy a beruházásnál a miniszterelnök földije is jelen van.
Gulyás Gergely azt mondta, ő nem járt személyesen Hatvanpusztán.
A harmadik kétharmados győzelem után pörgött fel az építkezés Hatvanpusztán, a miniszterelnök apja, Orbán Győző tulajdonában lévő birtokon. A kormány szerint semmi közünk ahhoz, hogy Orbán Győző mire költi a közbeszerzéseken keresett pénzt, Gulyás Gergely pedig esküszik, itt majorság lesz, többségében gazdasági épületekkel. Legalábbis a miniszterelnök ezt mondta neki, és miért is kételkedne. A HVG által készített, illetve birtokunkba jutott képeken azonban teremgarázsok bejárata, liftaknák és egy impozánsnak mutatkozó magánkönyvtár is látható. Utóbbiak szerint idősebb Orbán pont arról álmodik, mint a fia.*
„Mikor súlyos kormánygondjai között kifáradt, és zaklatott életében csendet, pihenést keresett, leginkább Alcsúton találta azt meg. Alcsút sok örömöt nyújtott neki, talán azért is, mert egyedül az ő teremtménye volt. A sivatagból néhány esztendő alatt paradicsomot varázsolt” – így írta le érzékletesen Lestyán Sándor, hogyan kötődött kétszáz évvel ezelőtt József nádor a Fejér megye északkeleti csücskében elterülő birtokaihoz. Az életrajzíró szerint a Habsburg főherceg megszállottságát a helyiek is örömmel fogadták: „Minél kietlenebb, minél kopárabb volt a talaj, annál lelkesebben törekedett, hogy termékennyé változtassa. Gyakran felkereste itt jobbágyait, akik úgy tisztelték, mint édesapjukat.”
Korát meghazudtoló igényességgel építi újra a hatvanpusztai birtokot Orbán Győző. A kormány szerint nekik semmi közük ahhoz, hogy a miniszterelnök apja mire költi közbeszerzéseken keresett pénzét. Belső képek szerint idősebb Orbán pont arról álmodik, amiről a fia.
Megkérdeztük Gulyás Gergely minisztert Orbánék hatvanpusztai birtokáról, amelynek milliárdos részleteiről a HVG hetilap és a hvg360 számolt be. A miniszter a sport és politika összefonódásáról, a vagyonnyilatkozatokról és a Velencei-tóról is beszélt a kormányinfón a hvg.hu kérdéseire válaszolva.
Hónapokon át kutakodtunk, számoltunk, információt gyűjtöttünk, még repülőről is körbenéztünk, hogy kiderítsük, mi történik Hatvanpusztán, az Orbán-család hatalmas felcsúti birtokán.
Orbán Viktor 2010-es hatalomra kerülése óta hatalmasat nőttek a kormányfő édesapjának és testvéreinek cégei, és bár ezt sokáig titkolni próbálták, a fejlődés forrásai részben állami megrendelések.
Orbán Viktor azt reméli, a szerény körülmények közt élő miniszterelnök imázsával 2022-ben választást tud nyerni. Amilyen serényen dolgozik ezen a Fidesz kommunikációs stábja, úgy sürögnek az építőmunkások a kormányfő valódi arcát mutató hatvanpusztai birtokon. A főhercegi majorság – sokmilliárdos beruházást követően – a nyáron elnyeri végső formáját.
Még a járvány évében is mesés bérek és persze osztalékok születtek a kormánybarát cégeknél – derül ki a nyomtatott HVG címlapsztorijából.